Ne mengjes heret u zgjova

Ne mengjes heret u zgjova Athua dicka me zgjoj Mu kujtua dashuria ime Ditlindjen do festoj! Do te doja te jem piruni Ne dore te me mbash

Urime zemra ime

Zemer e di qe prindrit jan hajdutet me te medhej ne bot se dit e 24 e vodhen horizontit yllin ma te bukur te

Me lule ne dore

Me lule ne dor me respekt shpirtror me dashuri te vertet urime ditlindjen per jet…. me ngjyr te kuqe po ti shkruaj ket fjal ne ditlindjen tende nuk mundem

Kur qirinjet te i fikesh

Kur qirinjet te i fikesh N’deshire me fut dhe mua Jam une e dashura