Ti je njeri special ne kete Bote

Egzistojne disa njerez special ne Bote, ata jane ne gjendje te bejne shume gjera per te tjeret duke mos pritur asgje ne shkembim. Ti je njera nga keta persona

Ju dergoj nje pellumb te bardhe

Ju dergoj nje pellumb te bardhe si simbol i paqes, ne njerin krah sjell lumturi e ne krahun tjeter shendet e ne sqep nje leter qe

Urime Dashurija ime

Kur u zgjova ne mengjes ndihesha me ndryshe se kurr, pyeta veten perse po ndihem keshtu ? prap nuk gjeja sepse !! dhe rastesisht isha prane kalendarit pash te rrumbullaksuar daten e sotit me ra ndermend qe

Urime Ditëlindjën Shoqja ime

Urime Ditëlindjën Shoqja ime Ti për mua ishe si motër Ti ishe ajo që më mbështete për gjithqka Ti ishe ajo që më ndihmove të flas me dikë atëherë kur kisha nevoj Ti me ishe pranë  edhe