Per Dashuri Archive

Urime i/e dashur…

Kur ora ne castin e lindjes tende fillon ti numeroje tik-taket e saj sot kur ti mbush 18 vjet vjen rasti qe une ditelindjen tende per here te pare te ta

Per ty Jeta ime…!

Dashuria dhe kujdesi jot ndaj meje, ma ndertuan Boten. Pa ty, une nuk jame une. Shpresoj qe ta arrish te gjitha synimet dhe te gjitha enderrat tua te behen realitet.

Ylli me emrin tënd

Nga te gjitha yjet qe ke pare naten, I kam vene emrin njerit yll me emrin tënd. Dhe kjo eshte dhurata ime per ditelindjen tende e cila kurr nuk mund te shlyhet nga kjo bote.

Urime Dashurija ime

Kur u zgjova ne mengjes ndihesha me ndryshe se kurr, pyeta veten perse po ndihem keshtu ? prap nuk gjeja sepse !! dhe rastesisht isha prane kalendarit pash te rrumbullaksuar daten e sotit me ra ndermend qe